Reaali Robootika.COM

NXT robotimaailm ja programmeerimine C-keeles

Eesti parim robootikakool 2017 on Reaali Robootika.COM

Võrus toimunud robootikavõistlusel Võru Roboti Tsõõr selgitati seitsmendat korda välja Eesti parim robootikakool. Viiendat korda viis tiitli ja sellega kaasas käiva rändkarika koju võistkond Robootika.COM Reaalkoolist, kuhu kuuluvad põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased Tallinna erinevatest koolidest.

Eesti Parim Robootikakool Reaali Robootika.COM

22. aprillil kogunesid Võru Spordikeskusse õpilased üle Eesti, et pidada maha suurim koolirobootika võistlus Võru Roboti Tsõõr, RoboMiku Lahing 2017.

Võistlusest võttis osa üle 200 meeskonna ligikaudu 400 osalejaga. Võistlusalasid oli 9, sealhulgas nii robotiehitamist kui ka lihtsalt programmeerimist. Peale võistlusalade võitjate valiti välja ka parim robootikakool ning parim uustulnuk 2016/17 hooajal.

Alade koondtulemusel sai robootika Eesti meistri tiitli ja sellega kaasneva rändkarika tiim Robootika.COM Reaalkoolist, kuhu kuuluvad põhikooliõpilased Tallinna erinevatest koolidest.

Võistlustel saavutatud kohad:

1. koht: LEGO Sumo
1. koht: Joonejärgimine
1. koht: Köievedu
1. koht: Juhendajate sumo
2. koht: Linnaläbimine

Tiimi liikmed:

 • Aleksander Oliver Tammela, 21. kool
 • Jaanek Sildam, Rocca Al Mare kool
 • Kaur Reidma, Reaalkool
 • Kristian Tikerpäe, Reaalkool
 • Martin Tikerpäe, Reaalkool
 • Nils Norman Kalle, Reaalkool
 • Oskar Pukk, Reaalkool
 • Stern Martin Kalle, GAG

Tiimi juhendajad:

 • Ramses Sepp, Tallinna Inglise Kolledz
 • Jaan Roop, GAG
 • Timo Loomets, Reaalkool

Eriline kiitus kuulubki 11 klassi noortele Ramses Sepp (Tallinna Inglise Kolledž), Timo Loomets (Tallinna Reaalkool) ja Jaan Roop (Gustav Adolfi Gümnaasium), kes juhendasid 2016 õppeaasta algusest  robootikaringi ning selle tulemusena saavutaski tiim tervikuna Eesti Parima Robootikakooli tiitli.

Robootika.COM juhendajad Jaan Roop, Timo Loomets, Ramses Sepp

Tiim Robootika.COM saavutas Eesti Parima Robootikakooli tiitli ka 2016,  2015., 2014. ja 2012.aastal. 2013. aasta parimaks robootikakooliks tunnistati Tartu Kivilinna Gümnaasiumi robootikaring ning 2011. aastal Narva Humanitaargümnaasiumi robootikud.

RoboMiku konkursi eesmärk on äratada reaalteaduslikku ning insenertehnilist huvi üldhariduskoolide õpilaste hulgas.

Eesti Parima Robootikakooli nime kannab MTÜ Robootika poolt välja antav rändkarikas, mille saab omale kool, mis on osalenud Eesti robootika võistlustel ja näidanud seal parimaid tulemusi. Alade võistlustulemustest moodustub koondpingerida, mille alusel leitakse karika saaja Rändkarikas on suurim tunnustus Eesti koolirobootika maastikul, mida võiks ihaldada iga robootikaga tegelev kool ja mille tiitli kaitsmine on väljakutse igale võitjale.

Võistluse tulemused: https://www.robootika.ee/wp/?p=928 
Võistluse info: https://www.robootika.ee/wp/?p=912

Add comment

Loading