Reaali Robootika.COM

NXT robotimaailm ja programmeerimine C-keeles

Eesti noored robotiehitajad sõidavad robootikavõistlusele Viini

23-24.märtsil Viinis toimuval robootika Euroopa meistrivõistlusel RobotChallenge osalevad ka Eesti põhikooliõpilaste robootikaringi Robootika.COM liikmed.

Robootika.COM osaleb võistlusel kolmel alal: robotsumo, joonejälgimise võistlusel ja erivärviliste nööpide kogumisel - PuckCollect.

“Sügistalvisel Robotexi võistlusel näitas Robootika.COM joonejälgija robot head tulemust, olles kiireim Lego NXT joonejälgija. Poisid on seda nüüd veelgi edasi arendanud ja seega on meil joonejälgija võistlusel ehk päris head šansid,” hindas Robootika.COM juhendaja Leivo Sepp. “Konkurents on kõikidel aladel muidugi ülikõva, 500 osalejat 25 riigist kokku 400 robotiga.”

Robot-sumol osaleb Robootika.COM LEGO robotiga, sest sellel alal on spetsiaalne legorobotite võistlusklass. Joonejälgimises osaletakse samuti LEGO robotiga, kus on samuti vastav võistlusklass. Nööpide korjamiseks aga kasutatakse eelmisel aastal hõbemedali võitnud isetehtud roboti edasiarendust. Parendati sorteerimist, väravate mehhaanikat ning ehitati lisaks nööpide kogumissalvest väljatuleku takistamiseks spetsiaalne ribikardin.

See robot on vineerist saetud alusraami ja metallist kogumissahkadega, kasutades värvide eristamiseks erinevaid andureid, suunamääramiseks güroskoopi ja juhikutes spetsiaalseid servomootoreid.

Robootika.COM koondab robootikahuvilisi põhikooliõpilasi Tallinna erinevatest koolidest, hetkeseisuga on õpilasi Tallinna Reaalkoolist, Nõmme Põhikoolist, Tallinna Tehnikagümnaasiumist ja 21. Koolist.

RobotChallenge võistlusele minekut toetab Nutilabor ja Microsoft.

RobotChallenge kohta saab lähemalt lugeda siit: http://www.robotchallenge.org/www.robotchallenge.org

Add comment

Loading